Diet Esthetic Ceramide Korjaava Kasvovoide – Vahvistaa & Kosteuttaa
Kun ihon oma suojamuuri heikkenee, iho tuntuu kiristävältä, kuivalta ja se reagoi herkästi ulkoisiin ärsykkeisiin. Diet Esthetic Ceramide Skin Repair Cream on kehitetty juuri tähän tarpeeseen – se on enemmän kuin tavallinen kosteusvoide; se on ihosi rakennusaineita palauttava tehohoito.
Miksi valita Diet Esthetic Ceramide -voide?Tämä voide sisältää runsaasti keramideja (Ceramide NP), jotka toimivat ihon "laastina". Ne korjaavat vaurioitunutta hydrolipidikalvoa ja lukitsevat kosteuden syvälle ihoon, estäen sen haihtumisen. Vahva suojamuuri on kauniin ja terveen ihon perusta.
Tehokkaat ainesosat:
Keramidit: Vahvistavat ihon omaa suojaa ja estävät kosteuden haihtumista.
Niasiiniamidi (B3-vitamiini): Rauhoittaa punoitusta, tasoittaa ihon sävyä ja vahvistaa ihoa entisestään.
Hyaluronihappo & Pantenoli: Tuovat iholle intensiivistä kosteutusta ja kimmoisuutta.
Sheavoi & Manteliöljy: Ravitsevat ja pehmentävät ihoa tehden siitä silkkisen tuntuisen.
Koostumus ja käyttö:Vaikka voide on täyteläinen ja syväkosteuttava, sen koostumus on suunniteltu moderniksi ja ilmavaksi. Se imeytyy ihoon nopeasti jättämättä rasvaista kalvoa tai kiiltoa, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan myös meikin alle. Voide sopii täydellisesti kuivalle, atooppiselle ja herkälle iholle, mutta myös sekaiholle, joka kärsii pintakuivuudesta.
Käytä aamuin illoin puhtaalle iholle. Parhaan lopputuloksen saavuttamiseksi suosittelemme käyttämään alla keramidiseerumia. Tuote on vegaaninen, eläinkokeeton ja valmistettu EU:ssa.
INGREDIENTS:Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter *, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Coco-Caprylate / Caprate, Dimethicone, Propanediol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Ceteth-20, Simmondsia Chinensis (Jojobansis (Jojobansis) ) Seed Oil *, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Ceramide NP (Ceramide 3), Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Silanetriol (Organic Silica), Polyglyceryl-10 Stearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate , Hydrogenated Lecithin, Sucrose Stearate, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Caesalpine Spinosa Gum, Propylene Glycol, Parfum (Fragrance), Sodium Gluconate, Benzyl Alcohol, Chlorphenesin, Potassium Sorbate, Sodium Chloride, CI 19140 (Food Yellow 4), CI 15985 ( Food Yellow 3).